• PASOVANIE PRVÁKOV

• Pasovaním prvákov vstúpili dnes 16.2.2023 naši najmladší žiaci do Cechu školského a týmto slávnostným úkonom sa zaradili medzi riadnych, plnohodnotných a vážených žiakov školy. A nebolo to pre nich vôbec jednoduché. V šiestich disciplínach museli preukázať už nadobudnuté zručnosti v písaní, čítaní, či počítaní, ba dokonca preskúšali si aj športové danosti. Až za splnené úlohy boli z rúk samotného kráľa pasovaní mečom, zaviazaní slávnostným sľubom a odmenení pamätným dekrétom. Na milé predstavenie sa prišla pozrieť aj nezabudnuteľná filmová dvojica, komici Laurel a Hardy. Naši deviataci, ktorí s pani učiteľkou M. Lattovou celý program pripravili, si aj vďaka svojim kostýmom, aspoň na chvíľu zaspomínali na mladšie školské roky. A tak v dobrej nálade sme všetci spolu príjemne strávili nezabudnuteľné 2 hodiny, ktoré sa nadlho zapíšu do spomienok našich prváčikov.

• KARNEVAL

• Fašiangová nálada konečne zavítala aj k nám... V piatok 10.2. sa na 1. stupni konal KARNEVAL a tak sa to na chvíľu v škole opäť po roku hemžilo princeznami, škriatkami, strigami, pirátmi, kovbojmi, superhrdinami, zvieratkami, či všakovakými postavičkami z počítačových hier. Naši mladší žiaci si zásluhou rodičov dali na maskách záležať, snažili sa zaujať nielen farebnosťou kostýmov, ale aj originalitou. Po úvodnej promenáde nasledoval program, kde okrem tanca a hier, čakalo na deti sladké prekvapenie v podobe cukrovej vaty a víťazov tanečných disciplín aj maľovanie na tvár. Výborná karnevalová nálada pokračovala až do popoludňajších hodín v školskom klube.