V súvislosti s celosvetovou iniciatívou na oslavu Olympijského dňa, ktorý sa každoročne pripomína 23. júna, sa na Slovensku tento rok konali podujatia v rámci „Národného týždňa športu, pohybových aktivít a zdravého životného štýlu – Slovensko v pohybe“ (21.6.– 28.6.).
Olympijský deň vznikol na počesť založenia moderných olympijských hier a Medzinárodného olympijského výboru. Dnes spája milióny ľudí po celom svete – najmä deti a mládež – prostredníctvom športových a pohybových aktivít.
Naša škola nebola výnimkou a zapojila sa do tejto iniciatívy. Dňa 23.júna 2026 si na 17.ročníku Školskej olympiády merali svoje sily žiaci 1.- 8.ročníka v týchto atletických disciplínach: rýchly beh na 50m, skok do diaľky z miesta, hod plnou loptou, sed-ľah za 30s, člnkový beh 4x10m a skipping rope. Všetci sa naozaj snažili a podali maximálne výkony. Tí najlepší vystúpili na stupienky víťazov. Hoci medailu nezískal každý, domov odchádzali žiaci plní radosti a spokojnosti z dňa plného pohybu.
Viac foto vo fotoalbume.
