Aj na 2.stupni sa v uplynulých dňoch uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. 14 žiakov medzi sebou súperilo o postup do okresného kola, z ktorých si väčšina vybrala pre svoj umelecký prednes poéziu, ale menšie zastúpenie mala aj próza. Výkony jednotlivých žiakov boli výborné, a tak sme mali neľahkú úlohu vybrať postupujúcich žiakov jednotlivých kategórií. Nakoniec u nás rozhodol uveriteľný a pútavý prednes týchto žiakov.
II. kategória (5.-6.ročník) prednes poézie: 1.miesto – Zuzka Lattová, 2.miesto – Emka Blašková a 3.miesto – Majka Mrázová
II. kategória (5.-6.ročník) prednes prózy: 1.miesto – Slávka Sujová a 2.miesto – Lenka Škrváňová
III. kategória (7.-9.ročník) prednes poézie: 1.miesto – Terezka Fábová, 2.miesto – Sofia Smädová a 3.miesto – Maťka Vančová.
V III. kategórii (7.-9.ročník) prednes prózy sa predstavili dve žiačky, Zarka Martincová a Sárka Slávová, ktorým sme udelili 3.miesto.
Všetkým zúčastneným blahoželáme, pretože naučiť sa prednášaný text, zarecitovať ho a zaujať publikum vyžaduje aj kus odvahy, a my sme veľmi radi, že naši žiaci túto odvahu nabrali a podali 100% výkon. Víťazom budeme držať palce na okresnom kole v Banskej Bystrici!

