• Školský rok 2009/2010

Šarkaniáda

Jeseň pani bohatá farbí stromy dozlata.

Naša škola si tiež obliekla jesenný šat aj  vďaka žiakom  II. stupňa, ktorí sa 20.10.2009 zúčastnili  školského  podujatia „ Šarkaniáda“. Šikovné ruky detí zhotovovali šarkany originálnych tvarov. Svoju fantáziu uplatnili aj na výbere  materiálu, z ktorých lietajúci poslovia jesene boli zhotovení.

Po dobrej práci si naši majstri zaslúžili  chutnú odmenu.

Z pekného popoludnia sme mali všetci radosť.

Ďakujeme.

O Putovný pohár riaditeľa ZŠ s MŠ Hrochoť  vo florbale

25.decembra 2009 telocvičňa ZŠ v Hrochoti vítala účastníkov 0.ročníka florbalového turnaja o Putovný pohár riaditeľa  ZŠ s MŠ Hrochoť. Svoje športové schopnosti si zmerali tímy zostavené z mamičiek, oteckov, učiteľov a žiakov domácej základnej školy. Športové nasadenie nechýbalo žiadnemu hráčovi, no víťaz môže byť len jeden. Putovný pohár si domov odniesol tím oteckov.

Gratulujeme !

Za dobrú náladu ďakujeme všetkým účastníkom a tešíme sa na  ďalší ročník.

Vianoce v Hrochoti

Určite pre mnohých sú najkrajšími sviatkami roka Vianoce.

15.december 2009 v KD v Hrochoti  patril týmto očakávaným sviatkom. Deti z MŠ a žiaci zo ZŠ Hrochoť pripravili pre rodičov a všetkých blízkych kultúrne popoludnie spojené s vianočnými trhmi. Predávali sa  výrobky žiakov a vianočné pečivo šikovných mamičiek či starých materí. Diváci si pozreli DFS Pramienok z MŠ, DFS Hučava zo ZŠ, Dramatický krúžok  s rozprávkou Ako išlo vajce na vandrovku, Spoločenské tance I., II., Spevácky zbor aj ľudových spevákov.

Potlesk a pochvalné slová boli dobrou odmenou pre všetkých.Ďakujeme.

Z rozprávky do rozprávkysmiley

20.10 2009...Aj toto jesenné rozprávkové popoludnie bolo ďalším dôkazom toho, že deti a ich najbližší príbuzní sa radi zapájajú do školských mimovyučovacích aktivít. I tejto jesene sa stretli na pôde školy milé, veselé a kreatívne staré mamy, mamy a ich ratolesti. Akcia sa konala pri príležitosti mesiaca Úcty k starším a Európskeho dňa rodičov a škôl (ktorý si pripomíname tvorivou dielňou rodín pod názvom Jeseň, pani bohatá). Sedemnásť trojgeneračných družstiev vyrábalo postavy z klasických rozprávok. Stretnutie otvorili žiaci svojím programom a stará mama, A. Biháriová, prečítaním úryvku z rozprávky O Šípkovej Ruženke navodila rozprávkovú atmosféru. Po necelých dvoch hodinách sa na výstavke objavili tekvicové, zemiakové, kokosovoorechové, jabĺčkové i kvetinové princezné, princovia, vojaci, vodníci, valasi, rôzne rozprávkové predmety a zvieratká. Tieto nádherné nápadité postavičky z prírodného materiálu si môžete pozrieť na našej školskej web-stránke v sekcii Fotoalbum. Všetkým účastníkom aj touto cestou gratulujeme k výkonu a tešíme sa zas o rok...