• Školský rok 2015/2016

• Účelové cvičenie

V piatok 18.9.2015 žiaci druhého stupňa absolvovali praktickú časť účelového cvičenia. Žiaci si na jednotlivých stanovištiach formou súťaží preverili svoje vedomosti a zručnosti z oblasti riešenia mimoriadnych situácií, dopravnej výchovy, zdravotnej prípravy a pohybe a pobyte v prírode. Umiestnenie:

1.miesto: VI.A trieda

2. miesto: VII.A, VIII.A trieda

3. miesto: V.A, IX.A

VI. ročník Florbalového turnaja o pohár RŠ

14.10.2013 sa v telocvični našej ZŠ konal už VI. ročník Florbalového turnaja o pohár RŠ. V tomto školskom roku sa športového popoludnia zúčastnili štyri družstvá.

1.miesto si vybojovalo družstvo: Rodičia, 2.miesto: Učitelia MŠ, 3.miesto: Lesnici a 4.miesto: Učitelia ZŠ. Putovný pohár si prevzali víťazi na 1.mieste. Gratulujeme!!!

Nikto sa nezranil, no všetci sa dobre zabavili. Ďakujeme všetkým zúčastneným športovcom za podporu tejto akcie.

Dovidenia o rok. (foto vo fotoalbume)

Deň zdravej výživy

Dňa 15.10.2015 sme si pripomenuli deň zdravej výživy formou rôznych aktivít (beseda, tvorba mís, posterov) žiakov v triedach.

(viac vo fotoalbume)

Beseda: "Pravda o drogách"

Dňa 22.10.2015 sa na II.stupni ZŠ uskutočnila beseda: "Pravda o drogách", po skončení ktorej žiaci sľúbili,

že ich nikdy nebudú brať a dostali sľub aj v písomnej forme.

Šarkaniáda

Dňa 27.10.2015 sa na II. stupni ZŠ uskutočnila tvorivá súťaž s názvom Šarkaniáda. Súťažilo sa v 2. kategóriách:

Naj krikľavejšie farby a Naj materiál. Jedinou podmienkou pre súťažiacich bolo zachovať klasický tvar šarkana.

Umiestnenie:

kategória Naj krikľavejšie farby

1. Alexandra Strelcová a Nina Selecká

2. Jakub Štubian, Sarah Bedušová, Emma Fiťková a Teréziá Kršačková

3. Laura Pavlíková, Viktória Selecká, Vanesa Dvorovenková

kategória Naj materiál

1. Paulína Blašková, Ružena Zacharová, Viktória Brzuľová a Viktor Kováčik

2. Kristína Muchová

3. Sára Mazúchová a Rebeka Mazúchová

3. Aneta Sámeľová, Sofia Hudáková a Šarlota Trhanová

Jeseň pani bohatá 2015

Dňa 28.10.2015 sa uskutočnil 12. ročník tvorivého popoludnia pre rodičov, starých rodičov a našich žiakov, ktoré nesie už tradične názov „Jeseň – pani bohatá“. Akcia sa spája s pripomenutím si významného Mesiaca Úcty k starším. Tento rok rodiny pracovali na tému „Večerníček“.  (pozri fotoalbum)

Po úvodných slovách Mgr. Majlingovej  deti svoju šikovnosť ukázali v kultúrnom programe venovanom najmä ich starým rodičom. Spievali, tancovali, hrali na hudobných nástrojoch a predstavili sa aj hereckými výkonmi v milom divadielku. Svojou aktívnou účasťou prispeli aj p. učiteľky E. Majerová, I. Majlingová a M. Mazúchová. Aj tento ročník bol úspešný. Len so slabou účasťou sa nemôžeme uspokojiť. Po iné roky škola praskala vo švíkoch, ledva stačili dve triedy. Tentoraz bola účasť príliš decentná. No ďakujeme všetkým zúčastneným rodinám, ktoré povýšili svoje dieťa a školu nad všetky domáce práce, starosti či jednoducho lenivosť. Pevne dúfame, že tradícia tejto aktivity bude pokračovať naďalej...

Exkurzia - TITANIC

Dňa 28.10.2015 sa žiaci II.stupňa zúčastnili výstavy - Titanic v Bratislave. Súčasťou exkurzie bola aj prehliadka nášho hlavného mesta. Foto vo fotoalbume.

Vianočná besiedka v štvrtej triede

Dňa 15.12.2015 sa uskutočnila vianočná besiedka v štvrtej triede. Fotky z tejto akcie sú pridané do galérie: Vianočná besiedka v štvtej triede.

Advent na Hrochoti 2015

Obrázky z tejto akcie sú zverejnené v galérii Advent na Hrochoti 2015.

Vianoce v Hrochoti

Aj tento rok žiaci ZŠ a MŠ odprezentovali dňa 21.12.2015 svoj program v kultúrnom dome v Hrochoti pri príležitosti nadchádzajúcich vianočných sviatkov.

Uvítanie prvákov

Naši prváci boli dňa 10.3.2016 pasovaní do "Cechu školského" našimi deviatakmi a teda sa stali riadnymi žiakmi ZŠ, čo preukázali aj svojími vedomosťami v rôznych úlohách. Foto vo fotoalbume.

Deň Zeme

Dňa 22.4.2016 si žiaci pripomenuli tento významný deň našej planéty Zem formou rôznych aktivít a tvorbou Maskota Dňa Zeme. foto vo fotoalbume.

Školský výlet - Tále

Žiaci piateho a šiesteho ročníka navštívili Bystriansku jaskyňu a boli ubytovaní na Táloch, kde strávili príjemný športový podvečer. Foto vo fotoalbume.

Školský výlet - Bojnice

Žiaci siedmeho až deviateho ročníka sa vybrali dňa 17.6.2015 na školský výlet do Bojníc, kde navštívili ZOO a zámok. foto vo fotoalbume.

Jánska vatra Hrochoť

DFS Hučava pri ZŠ A. Sládkoviča v Hrochoti 25.6.2016 aj napriek dusnému počasiu rozdával radosť všetkým nadšencom folklóru na Petropavlovskom jarmoku v Čačíne a pri tradičnom pálení Jánskej vatry v Hrochoti. viď fotoalbum

Rozlúčka s deviatakmi

Tak ako každý rok, tak aj tento, sa naši deviataci lúčili so ZŠ. Najprv bola rozlúčka na OÚ v Hrochoti 27.6. a následne aj so všetkými žiakmi základnej školy v posledný vyučovací deň 30.6.2016   Foto vo fotoalbume.

Koniec školského roka

Slávnostné ukončenie školského roka 2015/2016 prebiehalo na školskom dvore 30.6.2016. Po príhovore p.riaditeľa boli ocenení aj najlepší žiaci za výborné vzdelávacie, športové výsledky ako aj úspešnú reprezentáciu školy vo folklóre a speve. foto vo fotoalbume.